Edition Argent Matskedar 6 st Silver

Klubbat för:

1 500 SEK

1 500 SEK

MATSKEDAR, 6 st, silver, modell Gammal Fransk, dekor med fransk lilja, olika mästarstämplar bland annat Kj Ellber, G Folcker, CG Hallberg mfl, 1821-1927, längd ca 22 cm, vikt ca 345 g

Åldersrelaterat slitage. Samtliga delar med gravyr på skaftets baksida.

812347

2020-09-27