Edition Argent Matskedar 6 st Silver
Klubbat för:
1 500 SEK
1 500 SEK
MATSKEDAR, 6 st, silver, modell Gammal Fransk, dekor med fransk lilja, olika mästarstämplar bland annat Kj Ellber, G Folcker, CG Hallberg mfl, 1821-1927, längd ca 22 cm, vikt ca 345 g
Åldersrelaterat slitage. Samtliga delar med gravyr på skaftets baksida.
812347
2020-09-27