Glasservis böhmisk

Glasservis böhmisk
Glasservis böhmisk
Glasservis böhmisk
Glasservis böhmisk
Glasservis böhmisk
Glasservis böhmisk
Glasservis böhmisk
Glasservis böhmisk
Glasservis böhmisk
Glasservis böhmisk
Glasservis böhmisk
Glasservis böhmisk
Glasservis böhmisk
Glasservis böhmisk

Klubbat för:

2 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

GLASSERVIS, 40 dlr, 1900-talets första hälft, böhmisk, överfång i rött, slipad dekor, bestående av 11 champagneglas, 12 ölglas, 3 viglas, 1+2 selterglas, 4+7 starkvinsglas, medföljande vas

Medföljande naggade dlr: 6 vinglas, 3 selterglas, 2+7 starkvinsglas. Någon ej noterad obetydlig nagg kan förekomma

812394

2020-09-15