Parti silver 10 dlr
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
PARTI SILVER, 10 dlr, 1900-tal, bestående av: 6 bägare, bl.a. stämplade CG Hallberg, KG MGAB och C. Holm, 1 par ljusstakar, fyllda, England, 1 liten behållare, Bengt Liljedahl, samt 1 silvermynt, höjder ca 4,5-10 cm, totalvikt utan ljusstakarna ca 380 g
Åldersrelaterad slitage, gravyr, repor, bucklor
812400
2020-09-20