Parti silver 10 dlr

Parti silver 10 dlr
Parti silver 10 dlr
Parti silver 10 dlr
Parti silver 10 dlr
Parti silver 10 dlr
Parti silver 10 dlr
Parti silver 10 dlr
Parti silver 10 dlr

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

PARTI SILVER, 10 dlr, 1900-tal, bestående av: 6 bägare, bl.a. stämplade CG Hallberg, KG MGAB och C. Holm, 1 par ljusstakar, fyllda, England, 1 liten behållare, Bengt Liljedahl, samt 1 silvermynt, höjder ca 4,5-10 cm, totalvikt utan ljusstakarna ca 380 g

Åldersrelaterad slitage, gravyr, repor, bucklor

812400

2020-09-20