Roland Svensson
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ROLAND SVENSSON (1910-2003): ARS KONSTSERIE, mapp innehållande 6 av konstnären signerade litografier, bestående av "Utskärgård", "Vrakspillror", "Kortspel på Gillöga", "Sjösättning", "Februaridag, Möja", "Stångmärket". U. o., 1946. Bladmått ca 29x39 resp 39x29 cm. I pappmapp med 4-sidig introduktion av Torsten Svedfelt.
Upplaga 75 exemplar, varav detta är nummer 20.
Se text!
812682
2020-09-21