Roland Svensson

Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson
Roland Svensson

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ROLAND SVENSSON (1910-2003): ARS KONSTSERIE, mapp innehållande 6 av konstnären signerade litografier, bestående av "Utskärgård", "Vrakspillror", "Kortspel på Gillöga", "Sjösättning", "Februaridag, Möja", "Stångmärket". U. o., 1946. Bladmått ca 29x39 resp 39x29 cm. I pappmapp med 4-sidig introduktion av Torsten Svedfelt.

Upplaga 75 exemplar, varav detta är nummer 20.

Se text!

812682

2020-09-21