Herta Bengtsson Rlrstrand "Blå eld"
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
HERTHA BENGTSSON, Rörstrand, "Blå eld", 16 servisdelar, varav 2 mattallrikar diameter 25 cm, 7 bordstallrikar diameter 23 cm, 2 djupa tallrikar diameter 20,5 cm, 4 tekoppar med fat höjd 8,5 cm, 1 tekanna höjd 18,5 cm
Några delar med nagg, sprickor och lagningar samt några kaffe-/tefat medföljer
Koppar samt 2 bordstallrikar med missfärgningar
812754
2020-09-25