Herta Bengtsson Rlrstrand "Blå eld"

Herta Bengtsson Rlrstrand
Herta Bengtsson Rlrstrand
Herta Bengtsson Rlrstrand
Herta Bengtsson Rlrstrand
Herta Bengtsson Rlrstrand
Herta Bengtsson Rlrstrand
Herta Bengtsson Rlrstrand
Herta Bengtsson Rlrstrand
Herta Bengtsson Rlrstrand
Herta Bengtsson Rlrstrand

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

HERTHA BENGTSSON, Rörstrand, "Blå eld", 16 servisdelar, varav 2 mattallrikar diameter 25 cm, 7 bordstallrikar diameter 23 cm, 2 djupa tallrikar diameter 20,5 cm, 4 tekoppar med fat höjd 8,5 cm, 1 tekanna höjd 18,5 cm

Några delar med nagg, sprickor och lagningar samt några kaffe-/tefat medföljer

Koppar samt 2 bordstallrikar med missfärgningar

812754

2020-09-25