Arabia Mumin muggar 10 st

Arabia Mumin muggar 10 st
Arabia Mumin muggar 10 st
Arabia Mumin muggar 10 st
Arabia Mumin muggar 10 st
Arabia Mumin muggar 10 st
Arabia Mumin muggar 10 st

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

ARABIA, muggar, 10 st, porslin, "Mumin", Finland, 1900/2000-tal, "Håll Sverige rent", 2015, "Vårkust", 2016, "Vårvinter", 2017, "Snorkfröken och poeten", 2013, "Snöhästen", 2016, "Primadonnans häst", 2012, "Vinterskog", 2012, "Mumintrollet på is", "Snorkfröken och kistan", "Lilla My med paraply", diameter ca 8, höjd ca 8 cm

Obetydligt slitage, nyskick

812783

2020-09-21