Skålar med lock 1 par Satsuma Japan

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅLAR med LOCK, 1 par, porslin, Japan, Meiji perioden (1868-1912), Satsumadekor med geometriska mönster och kartuscher med krysantemum, pioner, fruktträd och fåglar, genombruten locknopp, höjd ca 10 cm

Lagningar, slitage

812802

2020-10-25