Kista 1800-tal
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
1 500 SEK
KISTA, 1855, allmogemålad, märkt "H.O.D. 1855", invändig inredning med läddika, målad dekor samt inskriven text, höjd 82, 144,5x75 cm
Bruks- och åldersrelaterad slitage, färgbortfall, märken, repor, nyckel och lås löst
812822
2020-09-25