Paavo Tynell bordslampa

Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa
Paavo Tynell bordslampa

Klubbat för:

2 200 EUR

Utropspris

2 000 EUR

PAAVO TYNELL, bordslampa, modell 5061, Taito 1930/1940-tal, polerad mässing, för två ljuspunkter, höjd 41 cm, diameter 36 cm.

Åldersrelaterat slitage och buckla på skärmen

812866

2020-10-18