Tallrikar omkring 1800 Fransk empire
Klubbat för:
1 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
MATTALLRIKAR, 8+6, DJUPA TALLRIKAR, 4 st, porslin, Paris, Frankrike, omkring 1800, empire, grön dekor i emaljfärg, delvis påmålad blomdekor och förgyllning, diameter ca 24 cm
Ytslitage, nagg, några sprickor
812910
2020-09-16