Teservis 1840-tal
Klubbat för:
400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TESERVIS, 4 dlr, porslin, 1840-tal, möjligen Gardner Ryssland, målad dekor med förgyllning, bestående av tekanna, mjölkkanna, sockerskål med lock, skål på fot, höjd ca 10-15 cm
Ytslitage, skador och lagningar
812913
2020-09-16