Olle Ängkvist

Olle Ängkvist
Olle Ängkvist
Olle Ängkvist
Olle Ängkvist
Olle Ängkvist
Olle Ängkvist

Klubbat för:

5 600 SEK

Utropspris

4 000 SEK

OLLE ÄNGKVIST (1922-2006): "Brunmark Blå Himmel", blandteknik på pannå, signerad och daterad Olle Ängkvist -75, ca 103x143 cm

PROVENIENS: Säljs av konstnärens familj.

Ingår i temaauktionen "Nordiska konstnärer"

813020

2020-09-30