Klaffbyrå 1700-tal
Klubbat för:
11 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
BYRÅ med klaff, senbarock, Italien, 1700-talets mitt, rotfaner och valnöt med svartmålade listverk, tre utdragslådor med välvd front och utfällbar klaff, knoppar och nyckelbrickor i mässing, sex mindre utdragslådor bakom klaff, höjd ca 117, bredd 106, djup 51 cm
Två nycklar finns, en nyckelbricka lös i låda, renoverad och kompletterad
813162
2020-09-19