Stekfat mandarinporslin
Klubbat för:
7 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, mandarinporslin, dekor med figurscen i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 37 cm
Proveniens: AntikWest
ställvis mindre slitage
813164
2020-09-23