Stekfat mandarinporslin

Stekfat mandarinporslin
Stekfat mandarinporslin
Stekfat mandarinporslin
Stekfat mandarinporslin
Stekfat mandarinporslin
Stekfat mandarinporslin
Stekfat mandarinporslin
Stekfat mandarinporslin

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

STEKFAT, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), oktagonal form, mandarinporslin, dekor med figurscen i emaljfärger, järnoxid samt guld, längd ca 37 cm

Proveniens: AntikWest

ställvis mindre slitage

813164

2020-09-23