Terrin Kina 1800-tal Kanton

Terrin Kina 1800-tal Kanton
Terrin Kina 1800-tal Kanton
Terrin Kina 1800-tal Kanton
Terrin Kina 1800-tal Kanton
Terrin Kina 1800-tal Kanton
Terrin Kina 1800-tal Kanton
Terrin Kina 1800-tal Kanton
Terrin Kina 1800-tal Kanton
Terrin Kina 1800-tal Kanton
Terrin Kina 1800-tal Kanton
Terrin Kina 1800-tal Kanton
Terrin Kina 1800-tal Kanton
Terrin Kina 1800-tal Kanton
Terrin Kina 1800-tal Kanton

Klubbat för:

500 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

TERRIN, porslin, Kina, 1800-talets slut, Kanton, oval form, med hänklar, detaljer i guld, höjd ca 26, längd 34 cm

Zustandsbeschreibung

Slitage, locket med lagningar

813244

2020-09-18