Fisktallrikar
Klubbat för:
1 400 SEK
Schätzwert
1 500 SEK
Beschreibung
JOHNSON BROTHERS, (18) ´´Fish´´, fisktallrikar 15 tallrikar, 2 uppläggningsfat samt 1 såskopp, flintgods, England, 1900-talets mitt, polykrom dekor av fiskar, fatens största vidd ca 26,5 cm
Zustandsbeschreibung
Smärre slitage
813268
2020-09-21