Fisktallrikar

Fisktallrikar
Fisktallrikar
Fisktallrikar
Fisktallrikar

Klubbat för:

1 400 SEK

Schätzwert

1 500 SEK

Beschreibung

JOHNSON BROTHERS, (18) ´´Fish´´, fisktallrikar 15 tallrikar, 2 uppläggningsfat samt 1 såskopp, flintgods, England, 1900-talets mitt, polykrom dekor av fiskar, fatens största vidd ca 26,5 cm

Zustandsbeschreibung

Smärre slitage

813268

2020-09-21