Golvur England 1800-tal

Golvur England 1800-tal
Golvur England 1800-tal
Golvur England 1800-tal
Golvur England 1800-tal
Golvur England 1800-tal
Golvur England 1800-tal
Golvur England 1800-tal
Golvur England 1800-tal
Golvur England 1800-tal
Golvur England 1800-tal

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 500 SEK

GOLVUR, England, tidigt 1800-tal, graverad och bemålad urtalva i metall med månfasindikering och datumvisning, graverad dekor, fodral fanérad med mahogny, intarsiadekor av lockurna, snäcka och girlanger mm., lod, pendel och nyckel, höjd ca. 238 cm

En funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen, fanérskador, slitage

813274

2020-09-19