Bordslampor NK möjligen Maison Charles

Klubbat för:

4 000 SEK

5 000 SEK

BORDSLAMPOR, 1 par, 1900-talets andra hälft, etikettmärkta Nordiska Kompaniet, möjligtvis Maison Charles, stomme i mässing, sockel med fanér, höjd exlusive skärmar ca 61, total höjd 85 cm

Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage, Ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen

813336

2020-09-22