Carl Palme färgträsnitt

Carl Palme färgträsnitt
Carl Palme färgträsnitt
Carl Palme färgträsnitt
Carl Palme färgträsnitt
Carl Palme färgträsnitt
Carl Palme färgträsnitt

Klubbat för:

450 SEK

Arviointi

1 000 SEK

Kuvaus

CARL PALME (1879-1960), Vägen till Lugano, monogramsignerad i plåten och daterad -16, färgträsnitt 24,5 x 24,5 cm, Specialupplaga för Folkrörelsernas Konstfrämjande enligt stämpel a tergo

Kuntoraportti

813346

Päivämäärä:

2020-09-30