Fällbord Jacob Sjölin

Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin
Fällbord Jacob Sjölin

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 000 SEK

FÄLLBORD, 1800-tal, skiva i rotfaner, trefot i björk, signerad Jacob Sjölin / Köping Kongsör 129, höjd ca 76, diameter 98 cm

Något välvd skiva, åldersrelaterat slitage, sprickor, ytskador, fanersläpp. Senare underrede

813367

2020-09-17