Ett par porträtt Sydafrika 1897

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 800 SEK

PORTRÄTT, ett par, utförda 1897, i förgyllda originalramar, sannolikt kolorerade tryck efter fotografier, signerade på ram a tergo "Warren´s Studio, To "Karl / Ingeborg from his / her brother South Africa "Gunnar" august 1897 Jordsburg, bildstorlek 37 x 30 cm

Ramskador

813369

2020-09-30