Cylinderspeldosa 1800-tal

Cylinderspeldosa 1800-tal
Cylinderspeldosa 1800-tal
Cylinderspeldosa 1800-tal
Cylinderspeldosa 1800-tal
Cylinderspeldosa 1800-tal
Cylinderspeldosa 1800-tal
Cylinderspeldosa 1800-tal
Cylinderspeldosa 1800-tal
Cylinderspeldosa 1800-tal
Cylinderspeldosa 1800-tal

Klubbat för:

23 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

CYLINDERSPELDOSA, 1800-talets fjärde kvartal, Schweiz, för 8 melodier, med klockspel (6 klockor), trumma och kastanjetter, klockor och hammare dekorerade med emaljerade blommor och insekter, fodralet fanerat i valnöt, lock med intarsia, cylinderns längd 38,5 cm, fodralets storlek höjd ca 28, 70x36 cm

Fanerskador

813396

2020-10-04