Textil Kalamkar Isfahan
Klubbat för:
5 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TEXTIL, 1900-tal, Kalamkar, Isfahan, bomullstyg med handtryckt dekor, figuralt motiv föreställande ett kärlekspar samt persisk poesi "Så länge det finns människor, finns det kärlek", ca 275x154 cm
Slitage, fläckar
813480
2020-09-22