Textil Kalamkar Isfahan

Textil Kalamkar Isfahan
Textil Kalamkar Isfahan

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TEXTIL, 1900-tal, Kalamkar, Isfahan, bomullstyg med handtryckt dekor, figuralt motiv föreställande ett kärlekspar samt persisk poesi "Så länge det finns människor, finns det kärlek", ca 275x154 cm

Slitage, fläckar

813480

2020-09-22