Parti porslin Kina 1700/1800-tal
Klubbat för:
4 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PARTI PORSLIN, Kina, 1700/1800-tal, 7 delar, tallrikar, assiette, litet fat samt kopp utan underfat, polykrom dekor i emaljfärger av blommor och figurscener, diameter 14,5 - 23 cm.
Åldersrelaterat slitage, nagg, två tallrikar samt koppen med sprickor.
813552
2020-09-30