Parti porslin Kina 1700/1800-tal

Klubbat för:

4 800 SEK

1 500 SEK

PARTI PORSLIN, Kina, 1700/1800-tal, 7 delar, tallrikar, assiette, litet fat samt kopp utan underfat, polykrom dekor i emaljfärger av blommor och figurscener, diameter 14,5 - 23 cm.

Åldersrelaterat slitage, nagg, två tallrikar samt koppen med sprickor.

813552

2020-09-30