Royal Copenhagen Blå Blomst
Klubbat för:
700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
ROYAL COPENHAGEN, "Blå Blomst", kaffeservis, 28 dlr., porslin, Danmark, 1900-tal, bestående av: 13 kaffekoppar med fat (1549), 10 assietter (1625), gräddkanna (1538), skålfat (1691), skål (8501) samt ljusstakar (1711), vita koppar RC medföljer (3+5 st)
Enstaka nagg förekommer
813588
2020-09-19