Fat porslin LPK Delft 1700-tal

Klubbat för:

1 500 SEK

3 000 SEK

FAT, fajans, Delft, LPK, Holland, 1700-tal, centrumdekor av urna med blomsteruppsättning i underglasyrblått, diameter ca 35 cm

mindre nagg kring kant med retusch, i övrigt smärre åldersrelaterat slitage

813929

2020-09-22