Fat porslin LPK Delft 1700-tal
Klubbat för:
1 500 SEK
3 000 SEK
FAT, fajans, Delft, LPK, Holland, 1700-tal, centrumdekor av urna med blomsteruppsättning i underglasyrblått, diameter ca 35 cm
mindre nagg kring kant med retusch, i övrigt smärre åldersrelaterat slitage
813929
2020-09-22