Moccakoppar i empirestil förgylld dekor

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MOCCAKOPPAR med FAT, 8+1, sekelskiftet 18/1900-tal, empirestil, beståend av: 8 koppar med fat, Karlsbader, 1 kopp med fat, Fürstenberg, Tyskland, förgylld dekor med bl.a. figurscener, höjd ca 7 cm

Smärre bruksspår

813953

2020-09-23