Alvar Aalto skärmvägg modell 100
Klubbat för:
13 500 SEK
Utropspris
15 000 SEK
ALVAR AALTO, skärmvägg, modell 100, Artek, Finland, slutet av 1900-talet, ursprungligen formgiven 1935-36, fururibbor, höjd 150, längd 200 cm
Ingår i temaauktionen Nordisk Design
Bruksslitage
813981
2020-09-29