Alvar Aalto skärmvägg modell 100

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

15 000 SEK

ALVAR AALTO, skärmvägg, modell 100, Artek, Finland, slutet av 1900-talet, ursprungligen formgiven 1935-36, fururibbor, höjd 150, längd 200 cm

Ingår i temaauktionen Nordisk Design

Bruksslitage

813981

2020-09-29