Fällbord 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fällbord, signerat J. Sjölin Köping och Kongsör, N.o 718, senare benställning och fäste, fanerat med alrot, höjd 70, diameter 44 cm
Renoverad och kompletterad,eEn lisbit från skivan medföljer lös, slitage, benställningen hårt skrapad/repad ,
814046
2020-09-23