Fällbord 1700-talets andra hälft
Klubbat för:
15 000 SEK
Arviointi
6 000 SEK
Kuvaus
JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fällbord, signerat J. Sjölin Köping och Kongsör, N.o 718, senare benställning och fäste, fanerat med alrot, höjd 70, diameter 44 cm
Kuntoraportti
Renoverad och kompletterad,eEn lisbit från skivan medföljer lös, slitage, benställningen hårt skrapad/repad ,
814046
Päivämäärä:
2020-09-23