Fällbord 1700-talets andra hälft

Klubbat för:

15 000 SEK

Arviointi

6 000 SEK

Kuvaus

JACOB SJÖLIN (mästare i Köping och Kungsör 1767-85/88), fällbord, signerat J. Sjölin Köping och Kongsör, N.o 718, senare benställning och fäste, fanerat med alrot, höjd 70, diameter 44 cm

Kuntoraportti

Renoverad och kompletterad,eEn lisbit från skivan medföljer lös, slitage, benställningen hårt skrapad/repad ,

814046

Päivämäärä:

2020-09-23