Samling almanackor mellan åren 1773-1949

Klubbat för:

3 800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

ALMANACKSSAMLING. Samling almanackor, mellan åren 1773-1949 (ej kollationerade) 16 band inbundna, samt ett antal lösa, 1 bok ´Nyckel till almanacka´ Hjerta, Stockholm 1863, 1 Handskriven och illustrerad almanacka, ca 17/1800-tal, mars - oktober

Skador, fläckar, revor mm, handskriven almanacka ej komplett eller inbunden

814302

2020-09-29