Ivar Ålenius Björk handspegel 1940-tal
Klubbat för:
600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
IVAR ÅLENIUS BJÖRK, handspegel, Ystad Metall 1940-tal, modellen formgiven 1944, ram av mässing, signerad I.B. 1944, längd 32 cm
Bruksslitage, spegelglaset med obetydlig stötskada i kanten
814306
2020-10-26