Vas, jugend, 1900-talets början
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
OIDENTIFIERAD FORMGIVARE, vas, lergods, jugend, omkring 1900-1910, reliefdekor av kvistar, glaserad i grön blank glasyr, signerad HO (möjligen tillverkad av någon kring Rackstadgruppen), höjd 23 cm
Inköpt under 1990-talet på auktion i Västra Värmland.
Glasyrnagg
814307
2020-10-26