Bockbord furu
Closed
2020-09-27
814572
| Sold for | 2 000 SEK |
| Estimate | 4 000 SEK |
BOCKBORD, 1700-tal, skiva av furu med profilerad kant, sannolikt från Dalarna, höjd 79, 110,5x64 cm
Bruks- och åldersrelaterad slitage, repor, märken