Fåtölj med fotpall, Danmark
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
5 000 SEK
FÅTÖLJ MED FOTPALL, 1900-talets mitt, märkt "Danish Danmark", stomme av teak, lösa plymåer med brun skinnklädsel, gummiremmar märkta "Fagas patent app made in Denmark", etikettmärkt "Danish furnituremakers control", sitthöjd ca 38, rygghöjd 93 cm
Smärre bruks- och åldersrelaterat slitage
814573
2020-09-27