Spegel Carl Petter Sandberg

Spegel Carl Petter Sandberg
Spegel Carl Petter Sandberg
Spegel Carl Petter Sandberg
Spegel Carl Petter Sandberg
Spegel Carl Petter Sandberg
Spegel Carl Petter Sandberg
Spegel Carl Petter Sandberg
Spegel Carl Petter Sandberg

Klubbat för:

5 400 SEK

5 000 SEK

SPEGEL, förgylld och bemålad, 1800-talets början, empire, signerad CPS Carl Petter Sandberg (mästare i Stockholm 1811-1818), lunettformat krön, skuren dekor samt i pastellage av bland annat bevingade hermer, ca 116x47 cm

Framtagen originalförgyllning, slitage

814626

2020-09-23