Matbord 1800-talets andra hälft
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
MATBORD/ MÅNBORD, 2 dlr, 1800-talets andra hälft, fanérat i alm, lackat, svarvade o kannelerade ben, höjd ca 76, diameter 137 cm, 2 iläggsskivor i furu vardera bredd 53 cm
Smärre ytskador, iläggsskivor med sprickor
814639
2020-09-21