Golvlampa "Alberello" Stilnovo

Golvlampa
Golvlampa
Golvlampa
Golvlampa
Golvlampa
Golvlampa
Golvlampa
Golvlampa
Golvlampa
Golvlampa

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

STILNOVO, tillskriven, golvlampa, modell "Alberello", Italien, 1950-60-tal, svartlackerad metall och mässing, rund fotplatta i marmor, sex glaskupor, höjd 168 cm

Bruksslitage, märken, marmor med gulnad

814780

2020-09-26