Matgrupp 9 dlr
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
MATGRUPP, 1900-talets andra hälft, fransk lantstil, massiv ek, sitsar med textil klädsel, 9 dlr, bestående av: 6 stolar, 2 karmstolar, samt matbord med två iläggsskivor och låda i sarg, sitthöjd ca 48 cm, matbord, höjd ca 75, 200x90 cm, 2 illäggskivor a 50 cm vardera
Smärre bruksslitage, enstaka fläckar på tygklädsel, sprickor i bordsskiva
814839
2020-09-21