Bägare Söderköping 1776
Klubbat för:
1 000 SEK
Utropspris
1 000 SEK
BÄGARE, silver, stämplad Joachim Sachtleben (verksam -1766-1781-), Söderköping 1776, mynning och fot med vågband i relief, godronnerad fot, svisselerad och stämplad dekor, fragmentarisk förgyllning, höjd 9,5 cm, vikt 66 g
PROVENIENS: Östgötskt samlarhem
Bristningar, hål
814844
2020-09-21