Carl Fagerlund bordslampor
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
3 500 SEK
CARL FAGERLUND (1946-1980), bordslampor, 2 st, för Orrefors, ca 1950-tal, vit glasmassa, signerade Orrefors RD 566 respektive RD 1566, höjd ca 38 r4espektive 44 cm
Ingår i temaauktionen Nordisk Design
Bruksslitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funkti9onen
814914
2020-09-29