Carl Fagerlund bordslampor

Carl Fagerlund bordslampor
Carl Fagerlund bordslampor
Carl Fagerlund bordslampor
Carl Fagerlund bordslampor
Carl Fagerlund bordslampor
Carl Fagerlund bordslampor
Carl Fagerlund bordslampor
Carl Fagerlund bordslampor
Carl Fagerlund bordslampor
Carl Fagerlund bordslampor

Klubbat för:

3 200 SEK

Utropspris

3 500 SEK

CARL FAGERLUND (1946-1980), bordslampor, 2 st, för Orrefors, ca 1950-tal, vit glasmassa, signerade Orrefors RD 566 respektive RD 1566, höjd ca 38 r4espektive 44 cm

Ingår i temaauktionen Nordisk Design

Bruksslitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funkti9onen

814914

2020-09-29