CARL FAGERLUND

CARL FAGERLUND
CARL FAGERLUND
CARL FAGERLUND
CARL FAGERLUND
CARL FAGERLUND
CARL FAGERLUND
CARL FAGERLUND
CARL FAGERLUND

Klubbat för:

2 200 SEK

Utropspris

3 500 SEK

CARL FAGERLUND (1946-1980), bordslampor, 2 st, för Orrefors, ca 1950-tal, blå respektive grön glasmassa, signerade Orrefors RD 1480 respektive RD 1566, höjd ca 30 reespektive 42 cm

Ingår i temaauktionen Nordisk Design

Bruksslitage, ej funktionstestade, SAV garanterar ej funktionen

814918

2020-09-29