Glasservis

Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis
Glasservis

Klubbat för:

1 000 SEK

Utropspris

2 000 SEK

GLASSERVIS, 65 dlr, möjligen Simon Gate, Orrefors, 1920/30-tal, art deco, osignerade, svart fot delvis etsad dekor, bestående av: 20 vinglas i olika former, 4 champagneglas i olika form, 8 groggglas, 13 snappsglas, 19 starkvinsglas i olika form, 1 vas

814955

2020-09-26