Ljuskrona

Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona
Ljuskrona

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

3 500 SEK

LJUSKRONA, 1900-talets mitt, barock/blandstil, stomme i mässing, 6 ljusarmar, behängd med wachtel samt lövprismor, centralt med slipad obelisk, elektrifierad, höjd ca 80, diameter ca 55 cm

Brukslitage, ej funktionstestad, SAV garanterar ej funktionen

814999

2020-09-26